Desatero pro aplikaci izolace FIBRAN xps

Proč si zvolit obrácenou plochou střechu?
12/04/2023
Možnosti aplikace XPS
20/06/2023
Proč si zvolit obrácenou plochou střechu?
12/04/2023
Možnosti aplikace XPS
20/06/2023

Desatero pro aplikaci izolace z extrudovaného polystyrenu FIBRANxps

Při aplikaci izolace z extrudovaného polystyrenu XPS je nezbytné dodržet správné postupy pro zajištění úspěšné instalace. Zde jsme pro vás připravili deset pravidel, která pomohou správně používat desky FIBRANxps a tak se vyhnout chybám. Ať už jste profesionál nebo kutil, tyto tipy zajistí, že váš projekt bude proveden efektivně.

 1. Zajistěte suchý a čistý podklad:
  Před aplikací desek FIBRANxps je klíčové správně připravit podklad. Ujistěte se, že povrch je suchý a bez jakýchkoli uvolněných nebo nesoudržných částí, které by mohly ovlivnit přilnavost desek.
 2. Příprava hydroizolační vrstvy:
  Pokud podklad obsahuje hydroizolační vrstvu, nechte ji před instalací desek FIBRANxps vychladnout a vytvrdnout. Tento krok zajišťuje kvalitní podklad pro lepení desek.
 3. Vytvořte správnou oblast lepení desky:
  U jednovrstvé aplikace izolace na svislé obvodové konstrukce (zdivo, omítka) zajistěte na desce minimální plochu slepu 60 %. To zahrnuje obvodový rámeček a tři vnitřní terče, které poskytují dostatečnou adhézní plochu – lepení systémovými lepidly na cementové bázi.
 4. Lepení desek ve více vrstvách:
  Při lepení desek FIBRANxps ve více vrstvách na svislou plochu, by plocha slepu mezi jednotlivými vrstvami desek měla být minimálně 80 %.
  To zahrnuje obvodový rámeček a vnitřní vlnovku, která poskytne dostatečnou adhézní plochu – lepení lepidly na PU bázi.
 5. Zvláštní pozornost u desky s hranou "L":
  Pokud používáte desky FIBRANxps s hranou „L“ pro svislou izolaci, lepte desky pouze v ploše desky. Obvodový zámek by neměl být lepen, což umožňuje flexibilitu a efektivní instalaci.
 6. Skladby s více vrstvami:
  Ve vícevrstvé skladbě by měla být každá řada desek FIBRANxps posunuta tak, aby překrývala spoje spodní vrstvy ve všech směrech. Tento postup zajišťuje správnou instalaci a minimalizuje riziko vzniku tepelného mostu.
 7. Jednovrstvé skladby:
  Pro jednovrstvé skladby se doporučuje použít desky FIBRANxps s hranou „L“.
 8. Shoda s ostatními materiály určenými pro zateplení fasád:
  Při použití fasádních desek FIBRANxps GF a GF-I platí stejná pravidla a pokyny jako u desek z EPS nebo minerálních vláken používaných ve vnějších tepelně izolačních kompozitních systémech (ETICS). Pro kompatibilní a spolehlivou instalaci dodržujte pokyny výrobce.
 9. Zachovejte hladký povrch:
  Vyvarujte se broušení hladkého povrchu desek FIBRANxps. Původní povrch je navržen tak, aby poskytoval optimální výkon a broušení mění některé deklarované vlastnosti izolace (nasákavost).
 10. Správná orientace desek FIBRANxps:
  Vždy se ujistěte, že desky FIBRANxps jsou instalovány stranou obsahující logo a název směrem ven. To pomáhá udržovat systémovou skladbu a správnou identifikaci izolačního materiálu.

Dodržováním těchto deseti pravidel pro aplikaci izolace z extrudovaného polystyrenu FIBRANxps můžete zajistit úspěšnou instalaci, která maximalizuje energetickou účinnost a požadované parametry vašeho stavebního projektu. Dodržování těchto pokynů vám pomůže vyhnout se běžným chybám a dosáhnout požadovaných výsledků. Nezapomeňte si prostudovat pokyny výrobce pro konkrétní podrobné informace a doporučení.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat naší technickou podporu!

V případě zájmu zjistit více informací o FIBRANxps nebo našich řešeních, se neváhejte obrátit na naše obchodní zástupce nebo technickou podporu

Zveřejněno: 12.5.2023