O nás

Vizitka

Název společnosti: FIBRAN d.o.o. 
Celý název společnosti: FIBRAN proizvodnja izolacijskih materialov d.o.o. 

Adresa: Kočevarjeva ulica 1, 8000 Novo mesto, Slovinsko 

Evidenční číslo: 1909746000 
DIČ: SI72028432 

Bankovní údaje 

SKB: SI56 0315 0100 0281 244 
UniCredit Bank: SI56 2900 0005 0134 695 

Skupina FIBRAN

Skupina FIBRAN, jeden z nejdůležitějších evropských výrobců tepelné izolace, sdružuje řadu závodů a společností po celé Evropě. Její počátky sahají do roku 1974, kdy v Terpni, poblíž řecké Soluně, pan Dimitris Anastasiadis založil společnost FIBRAN S.A. Zakladatel společnosti byl vášnivým zastáncem hodnot rodinného podniku s orientací na budoucnost. Tento duch společnosti se ve skupině FIBRAN odráží dodnes. 

Skupina FIBRAN vyrábí tři značky – FIBRANxpsFIBRANgeo a FIBRANgyps. Produkty tepelné izolace z extrudovaného polystyrenu se pod značkou FIBRANxps vyrábějí ve čtyřech závodech – v Řecku, Slovinsku, Portugalsku, Bulharsku – a brzy také v České republice. Produkty tepelné izolace z minerální vlny se pod značkou FIBRANgeo vyrábějí v Řecku, zatímco sádrokartonové desky pod značkou FIBRANgyps se vyrábějí v závodě v Itálii.

Produkty skupiny FIBRAN lze zakoupit prostřednictvím dceřiných společností nebo prostřednictvím sítě autorizovaných poboček a zástupců v 70 zemích po celém světě. 

Dlouholeté zkušenosti v mnoha zemích s různými potřebami a různými klimatickými podmínkami nás vedly k použití vápencových materiálů a vytvoření řady trvale udržitelných řešení pro odolnou tepelnou obálku budov.

FIBRAN d.o.o.

Slovinská společnost FIBRAN d.o.o. byla založena jako součást skupiny FIBRAN v roce 2004 a její vlastní výrobní závod zahájil svůj provoz v roce 2006. Po 13 letech neúnavného úsilí a tvrdé práce jsme hrdí na to, že patříme mezi největší evropské výrobce tepelněizolačních produktů nejvyšší kvality vyráběných z extrudovaného polystyrenu a prodávaných pod značkou FIBRANxps. 

Závod společnosti FIBRAN d.o.o. se dvěma výrobními linkami se nachází v Sodražici. Tam náš tým denně vynakládá nemalé úsilí ve vývoji nových materiálů a v kontrole kvality vyráběných produktů. V souladu s evropskými normami dohlížíme na kvalitu produktů ve vlastních laboratořích i v nezávislých certifikovaných zkušebních ústavech, jako jsou organizace FIW v Mnichově (Německo), ZAG v Lublani (Slovinsko) a IGH v Záhřebu (Chorvatsko).

Poslání společnosti

Naším posláním je dobře pracovat, vyrábět vysoce kvalitní výrobky a globálně i lokálně přispívat svým dílem k celkovému udržitelnému rozvoji. 

 

O krok napřed 

Jednotliví členové týmu FIBRAN jednají jako sjednocený celek, a tak nejsme jen následovníci, ale hrdí ovlivňovatelé a tvůrci nových trendů ve stavebnictví, kteří navrhují nová systémová řešení pro ochranné obálky budov.  

Všichni členové skupiny FIBRAN tvoří jeden tým. Je pro nás velmi důležité, že nejen společně sledujeme trendy ve stavebnictví, ale také je společně vytváříme a neustále přemýšlíme o nových integrovaných řešeních pro ochrannou tepelnou obálku budovy. Celý tým FIBRAN zde hraje velmi důležitou roli.