Chrání budovu před všemi atmosférickými vlivy stejně jako šikmá střecha, ale při návrhu vyžaduje větší pozornost. Snahou investora i projektanta je vytvořit energeticky účinnou střechu s dlouhou životností. Pro úspěšné dosažení tohoto cíle vám nabízíme promyšlená systémová řešení plochých střech.
Primární funkcí základů je přenášet zatížení budovy na nosnou zem. Zároveň jsou základy součástí tepelné obálky budovy. Pro zajištění dostatečné energetické účinnosti pláště musí mít nízkoenergetická stavba souvislou vrstvu tepelné izolace po celé ploše obálky budovy. Toho lze snadno dosáhnout použitím tepelně izolované základové desky, takzvaného základového polštáře.
Ve středoevropském regionu je šikmá střecha tradiční a osvědčený typ střešní konstrukce. S technologickým pokrokem a vývojem nových materiálů se mění a vyvíjí také skladba šikmých střech. A to hlavně kvůli stále rostoucím nárokům a požadavků na energetickou účinnost střešních konstrukcí.
I když může moderní architektura někdy působit jednoduchým dojmem, přináší mnoho různých typů a řešení fasády s různými finálními povrchy. S tím souvisí nutnost správného výběru tepelné izolace. Protože je fasáda často a někdy i trvale vystavena vlhkému prostředí, je nutné použít tepelnou izolaci, která neabsorbuje vlhkost nebo vodu.
Podlahy a stropy mohou plnit různé funkce v různých částech budovy. V prostorách nad a pod stropní konstrukcí mohou být různé teploty nebo vlhkosti vzduchu, a proto je třeba při návrhu budovy zvážit správné umístění tepelné izolace s ohledem na prostup tepla nebo vlhkosti stropní konstrukcí ale také s ohledem na šířeni hluku.
Tepelná izolace se zpravidla instaluje na vnější (studenou) stranu stěny. Někdy je však nutné ji instalovat zevnitř. Tepelná izolace na vnitřní straně musí být pečlivě navržena, aby se zabránilo problémům spojeným s nevyřešenými tepelnými mosty nebo s prostupem vodních par konstrukcí stěny.
Pokud jsou stěny pod úrovní terénu v kontaktu se zeminou, musí být tepelně izolovány bez ohledu na to, zda je prostor za těmito stěnami vytápěný nebo ne. Vrstva tepelné izolace přinejmenším ochrání hydroizolaci před mechanickým poškozením a v neposlední řadě tvoří izolace tepelnou obálku budovy, která musí být spojitá a nepřerušovaná. /p>
Některé typy konstrukcí a staveb nebyly popsány v předchozích kapitolách, a přesto se s nimi relativně často setkáváme.
Obvykle se jedná o specifické prostory, ve kterých je třeba udržovat konstantní tepelné podmínky při minimální spotřebě energie. Typickým příkladem takových budov jsou chladírny nebo bazény.
Díky výjimečným technickým vlastnostem je tyrkysová tepelná izolace z extrudovaného polystyrenu FIBRANxps nepostradatelným materiálem ve stavebnictví i v průmyslu. Při výrobě FIBRANxps se používají plyny šetrné k životnímu prostředí, a proto splňuje všechny evropské požadavky na ekologicky vyráběné materiály.
FIBRANxps je vysoce kvalitní tepelná izolace, kterou je možné použít také ve vlhkém prostředí nebo při extrémním zatížení. Technické a fyzikální vlastnosti, tvary hran a úpravy povrchu desek FIBRANxps jsou navrženy podle potřeb a požadavků konkrétních aplikací.
Pro použití v systémových řešeních FIBRAN jsou nejvhodnější membrány FIBRANskin a FIBRANfilter. V porovnání s jinými membránami výjimečně dobře fungují a jsou extrémně odolné.
Produkty FIBRANhydro jsou součástí základového polštáře SEISMIC. Fungují jako hydroizolace a slouží k pevnému spojení dvou vrstev tepelné izolace pomocí oboustranné samolepící vrstvy. Různé kombinace produktů FIBRANhydro zajišťují účinnou ochranu před vysokou hladinou podzemní vody nebo před pronikáním radonu do budovy.
FIBRANgeo jsou výrobky z minerální vlny, které se ve stavebnictví používají jako tepelná, hluková a protipožární izolace.
Výrobky FIBRANgeo jsou vynikající tepelnou izolací s nízkou tepelnou vodivostí i při vysokých teplotách. Vlákna odolávají i teplotám nad 1000 °C a zachovávají izolační vlastnosti a rozměrovou stabilitu i přes odpařování pojivové pryskyřice.
Sádrokartonové desky FIBRANgyps díky své univerzálnosti umožňují řešit i ty nejnáročnější požadavky moderních designových konstrukcí.
Sádrokartonové desky FIBRANgyps jsou k dispozici v různých typech a tloušťkách a mají praktické využití v systémech požární ochrany, v konstrukcích s tepelnou a hlukovou izolací a v konstrukcích náročných na odolnost proti vlhkosti. Kromě toho mají také vynikající mechanické vlastnosti.
Všechny sádrokartonové desky FIBRANgyps jsou zařazeny do třídy A+, pokud jde o emise formaldehydu, acetaldehydu a dalších látek.
Nové produkty FIBRANgyps CARE jsou schopné absorbovat, zadržet a neutralizovat formaldehyd z okolního prostředí bez následného zpětného uvolnění.